NMS2001-I styrenhet
Kort beskrivning:
Detektortyp:Linjär värmedetektor med fast larmtemperatur
Driftspänning:DC24V
Tillåtet spänningsområde:DC 20V–DC 28V
Standby-ström≤60mA
Larmström≤80mA
Alarmerande återställning:Återställning av frånkoppling
Statusindikering:
1. Stabil strömförsörjning: grön indikator blinkar (frekvens på cirka 1 Hz)
2. Normal drift: Grön indikator lyser konstant.
3. Brandlarm med fast temperatur: Röd indikatorlampa lyser konstant
4. Fel: Gul indikator lyser konstant
Driftsmiljö:
1. Temperatur: – 10°C – +50°C
2. Relativ luftfuktighet ≤95 %, ingen kondens